יעל

יעל

כי יש לה בערך 1000 ספרים בסלון.
כי עוד כשהיינו בצבא היא הייתה מפילה אותי לרצפה מרוב צחוק.
כי היא תמיד הבינה אותי.
כי היא הסכימה.
אז באתי.

האם ידוע לך מדוע ואיך בחרו את שמך? במידה ואינך יודעת, האם יש לך השערה כלשהי? תובנה אודות שמך?

ההורים שלי פשוט אהבו אותו. שמי השני ג'יין הוא על שם דוד ערירי בשם ז'אן שרצו לכבד אותו ולהנציח את שמו מאחר ולא הייתה לו משפחה משלו. בהיותי ילדה חולמנית שקראה המון ספרים, תמיד נדלקתי על שמות חדשים ורציתי שיקראו לי בהם… בסה"כ אני מאוד אוהבת את שמי, מרגישה שהוא מתאים לי וחלק ממני, משקף גם את אהבתי לטבע והוא גם שם ישראלי ואפילו תנ"כי
בתיכון חברי כינו אותי יעז כי הייתי קופצנית.

מה מפחיד אותך?

אני אדם חרדתי מטבעי ועם השנים הבנתי שמה שמעורר אצלי חרדות הוא הפחד מהלא ידוע, מאיך דברים יתרחשו, מדברים שאינם בשליטתי ואני לא יודעת לצפות מה יהיה.
הפחד הגדול שלי הוא שאגיע לגיל מבוגר ואסתכל על חיי ואראה ריקנות, בנאליות, שגרתיות, חוסר ניצול וחוסר מימוש.

מהו הזיכרון המשמעותי הראשון שלך?

אני לא יודעת אם זה זיכרון אמיתי או מושפע מתמונות של עצמי כילדה שראיתי אבל אני זוכרת את עצמי קוטפת פטל עם המשפחה בסקוטלנד, הייתי בת שנתיים או שלוש.
זוכרת שבכיתי ממש ביום הראשון לכיתה א' ושהוריי הביאו זר פרחים למורה, דבר שבדיעבד אני מבינה שהיה מאוד גלותי והם גם היו היחידים שעשו את זה.
יש לי הרבה זיכרונות מעורבבים מהמגורים בבניין המשותף שממנו עברנו לבית פרטי כשהייתי בת 9 או 10 – מחבואים בחדר המדרגות, "בישול" קבובות ועלים בגינה ושכנה שהייתה משחקת איתנו ששה מהחלון עם כל מיני פריטים שמצאה בחדר.

בילדותך – כיצד דמיינת את עצמך בתור אשה בוגרת? על מה חלמת?

כילדה קצת בודדה שרוב זמנה בילתה בקריאת ספרים היה לי דמיון מאוד מפותח והדברים שדמיינתי כל הזמן השתנו בהתאם למה שקראתי באותה תקופה (הרפתקאות, בלשים, רומנים). זכור לי במיוחד ספר של שירי ילדים עם איורים מקסימים שהיה בו שיר על ילדה שחולמת שתהיה גדולה ויהיה לה בית משלה, איך הוא יראה ואיך תשב בו ליד האח ותקרא או תסרוג או פעילות נשית אופיינית אחרת. השיר הזה גרם לי לעסוק הרבה בבית הקטן שלי, בגינה שלו, באיך ארהט ואעצב אותו.
אני חושבת שלרוב בת דמותי הייתה הרפתקנית לא שגרתית מסוג כלשהו, שעושה דברים לא רגילים. אם אני לא טועה, ברוב התסריטים ראיתי רק את עצמי, בלי משפחה או גבר חלומות. זה קצת השתנה כשהתבגרתי…

על מה את חולמת עכשיו?

חולמת על מימוש עצמי, על תחושת סיפוק ממה שאני עושה. רוב החלומות שלי כיום סובבים בצורה כלשהי סביב טיולים בעולם, מגורים במקום אחר, חוויות חדשות ומפגשים עם אנשים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן