ענבל - איילת לנדאו
ענבל

ענבל

היא האוזן הקשבת,
החברה שנמצאת שם.
תמיד.

האם ידוע לך מדוע ואיך בחרו את שמך? במידה ואינך יודעת, האם יש לך השערה כלשהי? תובנה אודות שמך?

אימי בחרה לי את שמי ענבל כוון שהיא אהבה את הצליל ואת האופן שבוא המילה התנגנה על לשונה. לימים היא אמרה לי שהיא מרגישה שהשם מאוד מתאים לי כוון שכמו שמי גם אני גדלתי להיות ילדה שקולה נשמע , והיא התכוונה למעשה לקולי הרם אשר נשמע גם מעבר לקירות ביתר קלות. היום כאישה בוגרת אני משתדלת להתאים את קולי לסביבה בה אני נמצאת, פחות אוהבת את הרעיון ששיחותיי נשמעות גם באוזני אלו שאינם רצויים. אין ספק שלעתים אני עדיין נכשלת …

מה מפחיד אותך?

אני לא מגדירה את עצמי כמישהי שפחד מניע אותה. אבל אם אני ממש חייבת לשים את האצבע על פחד מסוים, אז הכי נכון לומר שקיים בי פחד מכישלון. גיליתי שהפחד הזה בעצם עשה את הפעולה ההפוכה וגורם לי לעבוד קשה יותר וכך בעצם להשיג את המטרה. מפחדת להסתכל אחורה בעוד כמה שנים ולחשוב שנכשלתי (בעיניי עצמי בלבד ולא בעיניי אחרים) , שלא היה לי האומץ להעז. ולכן אני משתדלת בשנים האחרונות לפעול בצעדים קטנים של אומץ אשר מסבים לי הרבה מאוד אושר ברמה היום יומית.

מה גורם לך לאושר?

אני מאמינה שהאושר מצוי ברגעים הקטנים והיום יומיים. מספיק לי לפגוש את אחיינית שלי שי בימי שישי אצל ההורים ולקבל ממנה חיבוק גדול ואוהב ומלא משיקות קטנות של אהבה. הידיעה שהיא אוהבת אותי בחזרה כמעט כמו שאני אוהבת אותה מסבה לי הרבה מאוד אושר.

מהו הזיכרון המשמעותי הראשון שלך?

אז אומנם זה לא זיכרון ראשון, אבל הוא מאוד משמעותי מבחינתי.

כשהייתי בת 8 אחותי הגדולה התחתנה, ואני זוכרת את יום החתונה כאילו זה היה אתמול. חיבקתי אותה חזק ובכיתי, אני זוכרת שאלו לא היו דמעות של אושר. כילדה בוגרת הבנתי שבעצם פחדתי לאבד אותה. השנים חלפו ואני בגרתי והיום אני יודעת לומר שזכיתי. זכיתי באחות גדולה שהיא מודל עבורי להערכה והערצה. לרגעים בחיים היא אף הרגישה לי גם כאמא שנייה, היום היא יותר חברה. ואני רק מאחלת לעצמי שאצליח להיות רק קצת כמוה.

בילדותך – כיצד דמיינת את עצמך בתור אשה בוגרת? על מה חלמת?

אני כבר בת 31, כבר זמן לא ילדה. ועם זאת אני עדיין שואלת את עצמי מה אהיה כשאהיה גדולה ? כילדה חלמתי על משפחה וקריירה. משפחה משל עצמי עדיין אין לי , ומבחינת קריירה אני נמצאת עכשיו בצומת דרכים. ולמרות שעל פניו נשמע שהקרקע מעט לא יציבה אני מרגישה שזו השנה הטובה בחיי. אני מודה על המשפחה שלי, הורי שמעניקים לי ביטחון ומאמינים בי. אחיי שכל כך שונים אחד מהשני ומכל אחד מהם אני לומדת עוד קצת על עצמי. מודה על החברות המגוונות והנפלאות שרכשתי במהלך חיי. על בריאות טובה ושמחת חיים, על החופש שידעתי לקחת וליהנות מכל יום מחדש.

על מה את חולמת עכשיו?

כרגע אני מרשה לעצמי לחלום חלומות רומנטיים. מתרכזת באהבה החדשה שנכנסה לחיי בדיוק ביומי האחרון לעבודה, כמו סימן מלמעלה, מתנה , כאות הכרה שעשיתי את הבחינה הנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן